Partner Technologiczny

Dlaczego Software House jest niewystarczający?

Partner Technologiczny
1

Wiecej niż Software House

Twój projekt może być wykonany przez kogoś, kto rozumie specyfikę Twojej branży

Wiecej niż Software House - Twój projekt może być wykonany przez kogoś, kto rozumie specyfikę Twojej branży

Jest wiele podejść do tworzenia oprogramowania, a software-house’y skupiają się na różnych obszarach. Niektóre z nich są specjalistami w konkretnych technologiach (np. Java, .NET, Ruby), w rodzajach rozwiązań (web, mobile, IoT); inne skupiają się mocniej na zagadnieniach związanych z UX oraz Design, a jeszcze inne na leasingu ekspertów technologicznych. Sagiton koncentruje się przede wszystkim na aspektach biznesowych Twojego przedsięwzięcia. Wychodzimy z założenia, że technologia jest tylko środkiem do osiągnięcia określonego celu biznesowego.

Aby ten cel osiągnąć, wszystkie osoby zaangażowane w projekt powinny go zrozumieć. Jest to ściśle związane z poznaniem przez nich zarówno technicznego punktu widzenia projektu (jak?), jak i tego biznesowego (dlaczego?), bez względu na to, czy mówimy o analityku biznesowym, menadżerze projektu, programiście lub testerze. Dlatego chcemy być nie tylko Twoim dostawcą oprogramowania, ale przede wszystkim partnerem, który rozumie Twoje cele i dzięki temu będzie mógł rekomendować odpowiednie rozwiązania pod względem wymagań biznesowych, elementów wizualnych (UX/Design), architektury systemów czy testów użyteczności. Po realizacji projektu nie zostaniesz z nim sam; uzyskasz wsparcie w jego utrzymywaniu i modernizacji bez względu na to, czy dotyczy to rozwiązań web, mobile, serwerowych lub IoT.

2

Prace badawczo-rozwojowe

Uzyskaj wsparcie, aby być na bieżąco z najnowszymi technologiami

Prace badawczo-rozwojowe - Uzyskaj wsparcie, aby być na bieżąco z najnowszymi technologiami
Proof of ConceptTechnology SelectionTechnology Research

Żyjemy w czasie gwałtownego rozwoju technologicznego. Rozwiązania, które zrewolucjonizowały przemysł kilka lat temu, takie jak np. smartfony, nie robią już na nikim większego wrażenia. Dlatego, aby zapewnić innowacyjność Twojego rozwiązania, powinieneś opierać się na najnowszych technologiach, które wyróżnią Twój pomysł na tle konkurencji.

Dzięki działowi R&D Sagitonu, masz dostęp do trendów zszerokiego wachlarza wspieranych technologii. Ponadto, jeżeli Twój pomysł wyprzedza teraźniejszość, możesz skorzystać ze wsparcia w przeprowadzeniu technicznej analizy możliwości realizacji Twojego projektu, polegającej na stworzeniu PoC (Proof of Concept). Nie będzie to rozwiązanie przygotowane do działania w środowisku produkcyjnym, ale umożliwi podjęcie decyzji o tym, w którym kierunku, z punktu widzenia technologicznego, Twój projekt powinien zmierzać. Pozwoli to obniżyć ryzyko związane z wyborem niewłaściwego rozwiązania technologicznego, które w przyszłości może się okazać niewystarczające lub zbyt kosztowne w utrzymaniu.

3

Analiza techniczna i biznesowa

Zamień swój pomysł na specyfikację

Analiza techniczna i biznesowa - Zamień swój pomysł na specyfikację
Specyfikacja onlineSingle Source of Truth

Aby projekt technologiczny był realizowany z powodzeniem, bardzo ważne jest, żeby wszystkie osoby w nim uczestniczące (począwszy od inwestora, przez kierownika projektu, członków zespołu programistycznego, testerskiego i skończywszy na dziale utrzymania systemów) wiedziały dokładnie, o co chodzi w systemie, zarówno od strony technicznej, jak i biznesowej. Dlatego tak ważnym elementem jest przygotowanie specyfikacji systemu, będącej „jedynym źródłem prawdy” (z ang. Single Source of Truth, SSOT) projektu.

Korzystając ze wsparcia analityków biznesowych Sagiton, otrzymasz specyfikację rozwiązania, stworzoną na podstawie Twoich celów biznesowych. Umożliwi ona sprawne dzielenie się wiedzą o Twoim projekcie z każdym członkiem zespołu. Ponadto uzyskana specyfikacja pozwoli na szybkie i operatywne wprowadzanie nowych członków zespołu w przypadku, gdy wymagane jest przyspieszenie prac rozwojowych lub ich wznowienie po dłuższej przerwie. Specyfikacja zapewnia uczestnikom procesu projektowego poznanie kontekstu technicznego oraz biznesowego pomysłu. To znacząco wpływa na trafność rekomendacji w każdej fazie tworzenia oprogramowania, jak również pozwala na rozpoznanie ryzyk i ich eliminowanie już na wczesnym etapie.

4

UX, Design i prototypowanie

Ponieważ potrzeby użytkownika zawsze są w centrum

UX, Design i prototypowanie - Ponieważ potrzeby użytkownika zawsze są w centrum
User ExperienceGraphic DesignWireframingKlikalne prototypy

Produkt, który jest “przyjazny” dla odbiorców wzmacnia pozycję jego dostawcy na rynku, zwiększa zasięg marki, a także pozwala na zbudowanie lojalności. Aby mieć pewność, że Twój pomysł zdobędzie uznanie na rynku, poddaj go badaniom użyteczności.

Dzięki utworzonym przez nas klikalnym prototypom (wireframing) - zarówno aplikacji webowych, jak i mobilnych - w szybki i ekonomiczny sposób będziesz mógł zweryfikować, czy wprowadzany produkt zawiera wszystkie, niezbędne funkcjonalności oraz interakcje na linii użytkownik-aplikacja. Dodatkowo poprzez zastosowanie podejścia iteracyjnego, będzie on mógł być stopniowo dostosowywany do wymogów użytkowników końcowych. W rezultacie zmniejszona zostanie ilość modyfikacji na zaawansowanym etapie rozwoju oprogramowania, które są o wiele bardziej kosztowne i wprowadzają niepotrzebne opóźnienia. Nasz zespół UX zadba o intuicyjność aplikacji, a zespół UI zapewni atrakcyjny design oraz dobrą prezentację elementów na różnych urządzeniach czy przeglądarkach. Projektanci są członkami Association of Applied Graphic Designers, a ich praca jest zgodna z rekomendacjami i standardami UX/UI takimi jak UX-PM UXalliance.

5

Accessibility

Twoje aplikacje dostępne dla osób z dysfunkcjami

Accessibility - Twoje aplikacje dostępne dla osób z dysfunkcjami
Accessible DesignAccessible UXDostępność stron internetowychDostępność aplikacji mobilnychVoice OverTalk Back

W Europie mieszka około 55 milionów osób niepełnosprawnych, które równie chętnie chcą korzystać z aplikacji web czy mobile. Możesz sprostać potrzebom osób niedowidzących, niedosłyszących czy mających problemy z koncentracją i pamięcią.

Twój pomysł już na etapie projektu wizualnego oraz modelu interakcji będzie bazował na uzyskanych informacjach o posiadanych ubytkach w zdolnościach fizycznych czy umysłowych użytkowników. Dzięki wybraniu odpowiednich narzędzi będziesz w stanie przedstawić klientom swoją ofertę w przystępny i atrakcyjny dla nich sposób. Twoje aplikacje będą stworzone we współpracy z fundacją Eudajmonia, dzięki czemu każdy z etapów tworzenia aplikacji jest konsultowany z docelowymi użytkownikami.

6

Mikrousługi i architektura systemu

Rozbudowuj swój pomysł biznesowy w sposób szybki i elastyczny

Mikrousługi i architektura systemu - Rozbudowuj swój pomysł biznesowy w sposób szybki i elastyczny
SOLIDDesign PatternsEIPMicroservice PatternsSkalowanie horyzontalneFailover

Tworzenie aplikacji jest procesem dynamicznym, ulegającym zmianom pod wpływem nowych wymagań biznesowych, które były nieznane na początkowym etapie prac rozwojowych, a które są warunkowane nowymi trendami rynkowymi/zmianami legislacyjnymi. Wówczas niezwykle istotną kwestią jest to, w jaki sposób została zaprojektowana architektura systemu. Czy w taki, który pozwala na łatwe wprowadzanie modyfikacji oraz rozbudowywanie funkcjonalności, czy też w taki, który tego nie przewidywał.

Wykorzystując podejście mikrousługowe w projektowaniu systemów IT, Twój projekt będzie można efektywnie rozbudowywać, nie wpływając na poprawne funkcjonowanie pozostałych elementów systemu. Każda z mikrousług, z których będzie stworzony Twój projekt, będzie pełnić atomową funkcję, natomiast po ich połączeniu powstanie zaawansowany eko-system. Dzięki zdecentralizowanemu podejściu w projektowaniu, rekomendowanemu przez takich potentatów branży jak Google czy Netflix, znika konieczność instalacji całego systemu przy wprowadzaniu ulepszeń - wystarczy podmiana wybranej mikrousługi, która stanowi niewielką część całości. Ponadto mikrousługi (microservices) dają łatwość w skalowaniu horyzontalnym oraz utrzymaniu odporności systemu (system resilience). W łatwy sposób można dodawać nowe węzły mikrousług, balansując tym samym ruch sieciowy i eliminując pojedyncze punkty awarii (Single point of failure). Iteracyjne wdrażanie kolejnych usług pozwoli Ci również skrócić czas wypuszczenia rozwiązania na środowisko produkcyjne (Time-To-Market). Dlatego skorzystaj już dziś z doświadczenia Sagiton w projektowaniu systemów w oparciu o mikrousługi.

7

Aplikacje Mobile/Web/Cloud

Zawsze bądź blisko swoich użytkowników

Aplikacje Mobile/Web/Cloud - Zawsze bądź blisko swoich użytkowników
WieloekranowośćOnline2OfflineCommerceCloud AppsSkalowanie

Obecnie użytkownicy są coraz bardziej zdigitalizowani i używają jednocześnie laptopów, tabletów i smartfonów. Ze względu na zjawisko wieloekranowości, aplikacje internetowe i mobilne zyskują na znaczeniu. Dlatego wprowadzając rozwiązania internetowe i mobilne do Twojego biznesu, możesz łatwiej dotrzeć do klientów, pracowników oraz partnerów biznesowych i dodatkowo wykorzystać rozwiązania normalnie niedostępne w standardowych systemach (takie jak geolokalizacja, żyroskop czy kamera). Aplikacje przystosowane do pracy w chmurze będą mogły z łatwością ulegać skalowaniu, a przez to obsługiwać większy ruch użytkowników. Taka aplikacja będzie zawsze dostępna, ponieważ gdy jeden z węzłów chmury zostanie uszkodzony pozostałe przejmą jego rolę, i w przypadku zbierania danych, będzie możliwa ich szybka analiza (algorytmy będą wykonywane jednocześnie na wielu serwerach przez to zwielokrotni się moc obliczeniowa).

Warto wspomnieć, że Twoje rozwiązanie może stanowić nowy, innowacyjny kanał promocji Twoich produktów/usług, dzięki któremu zbierzesz opinie na ich temat i uzyskasz dodatkowe informacje o swoich klientach. W późniejszym czasie dane te mogą zostać użyte do analizy rynku, raportów inwestycyjnych lub do monitorowania zachowań konsumenckich. W wyniku czego poprawisz efektywność swoich działań i zwiększysz przychody. Dlatego nie czekaj i wejdź z nami do świata web i mobile już dziś.

8

Digital Signage i Aplikacje IoT

Nie ograniczaj się tylko do rozwiązań Web i Mobile

Digital Signage i Aplikacje IoT - Nie ograniczaj się tylko do rozwiązań Web i Mobile
OutdoorSmartTVInfokiosksBeacon

Gwałtowny rozwój technologii już dawno wybiegł poza rozwiązania Web i Mobile. Dlatego w realizacji Twoich pomysłów biznesowych wykorzystuj takie nośniki jak nowoczesne telewizory, wyświetlacze multimedialne, infokioski i dosłownie każdy przedmiot podłączony do Internetu - beacon, włącznik światła czy nawet ekspres do kawy.

Dzięki Sagiton masz możliwość wiązania tych urządzeń z Twoimi systemami i aplikacjami, przez co dostarczysz swoim użytkownikom całościowy ekosystem. Pozytywne uczucia wynikające z takiego połączenia mogą im towarzyszyć na każdym etapie życia, podróży konsumenckiej, czy realizacji obowiązków zawodowych. Wspomniane nośniki będą stanowić dodatkowe źródło informacji, które za pomocą Data Science możesz wykorzystać do podejmowania świadomych decyzji biznesowych.

9

Aplikacje VR i AR

Pozwól użytkownikom zanurzyć się w Twoim świecie

Aplikacje VR i AR - Pozwól użytkownikom zanurzyć się w Twoim świecie
Wirtualny spacerSymulatorShowroomingAR CatalogsServis ManualsProduction Line ManualsVirtual RealityAugmented Reality

Przenieś użytkowników do Twojego świata. Wykorzystaj rozwiązania Sagiton z zakresu VR do promocji produktów, szkoleń, egzaminowania czy przekazywania wiedzy klientom lub personelowi (wirtualne spacery, symulatory). Daj swoim partnerom, pracownikom oraz klientom możliwość sprawnego przenikania między światem rzeczywistym i cyfrowym za pomocą rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki temu możesz uatrakcyjnić ich podróż konsumencką (np. showrooming), umożliwić wizualizację Twoich produktów w środowisku klienta (katalogi produktów), czy usprawnić prace serwisowe i optymalizować linie produkcyjne (aplikacje instruktażowe dla serwisantów i pracowników linii montażowych).

10

Testy manualne i automatyczne

Upewnij się, że Twoje aplikacje są stabilne i niezawodne

Testy manualne i automatyczne - Upewnij się, że Twoje aplikacje są stabilne i niezawodne
Testy jednostkoweTesty manualneTesty integracyjneTesty regresyjneTesty AutomatyczneCiągłość Dostarczania

Zanim Twoje oprogramowanie trafi na rynek, a tym samym stanie się dostępne dla odbiorców, powinno zostać poddane licznym testom, które sprawdzą prawidłowość pracy, użyteczność, funkcjonalność i adekwatność odpowiadania na potrzeby.

Za pośrednictwem testów jednostkowych zweryfikujemy stan Twojego oprogramowania pod względem działania pojedynczych elementów. Następnie dzięki testom manualnym w sposób całościowy zostanie zbadany system Twojej aplikacji, a poprzez testy integracyjne także zależności pomiędzy jego komponentami i interfejsami. Zostanie zapewnione to, aby aplikacja nie ulegała awariom w związku z obciążeniem i działała na różnych urządzeniach. Ponadto dzięki automatyzacji testów regresyjnych, wypuszczanie nowych rozszerzeń Twojego systemu będzie procesem ciągłym. To umożliwi szybkie wprowadzanie i upublicznianie kolejnych aktualizacji Twojej aplikacji i tym samym sprawne reagowanie na nowe potrzeby rynku. Dlatego rozwijaj aplikacje z Sagiton i miej pewność, że Twoje systemy będą stabilne.

11

Wsparcie z Service Level Agreement

Pozostaw swoją aplikację w dobrych rękach

Wsparcie z Service Level Agreement - Pozostaw swoją aplikację w dobrych rękach
Wsparcie 8/5Wsparcie 24/7Service Level AgreementRolloutProduction MainenanceObsługa incydentów

Stworzenie oprogramowania to dopiero początek, dużo bowiem zależy od tego, czy zostaną podjęte stosowne działania związane z jego wyjściem na rynek. Postaw na wsparcie ze strony Partnera, który na podstawie wymagań funkcjonalnych oraz niefunkcjonalnych, dobierze oraz skonfiguruje odpowiedni hosting lub serwis w chmurze.

Twoja aplikacja zostanie zainstalowana na serwerach produkcyjnych (aplikacja web) oraz sklepach mobilnych AppStore, Google Play (aplikacja mobile), dzięki czemu produkt szybko stanie się dostępny dla Twoich odbiorców. Wykorzystaj obecność Partnera, który może zająć się administrowaniem i utrzymywaniem Twojej aplikacji, gdy znajduje się już na produkcji. Przekazany przez Ciebie obowiązek utrzymywania serwerów zostanie wsparty umową o gwarantowanym poziomie świadczenia usług (Service Level Agreement, SLA), która zapewni czas reakcji na ewentualne incydenty produkcyjne zarówno w formie 8/5, jak i 24/7.

Interesują Cię kompleksowe rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb?

Skorzystaj z naszego szerokiego wachlarza technologicznego w działaniach z zakresu